Назад

Много настроение и награди в Бороспорт Фънпарк 2011

26/03/2011

Последното фристайл състезание за сезона – Драгон Слоуп Стайл, се проведе в събота – 26 март, в курорта Боровец.  Бороспорт Фънпарк беше домакин на събитие от веригата състезания, организирани от Планет Х, и от ранга на световно известните състезания  Х-игри и DEU тур. Петдесет професионални екстремни скиори и сноубордисти пробваха своите умения по трасе с дължина 520м, върху което са разположени осем уреда за скачане и пързаляне. Целта бе състезателите да използват всички елементи на трасето и да демонстрират контрол и стил.
При мъжете победител в дисциплината сноуборд стана Георги Пелтеков, а в дисциплина ски – Мартин Райншмит. Първa сред жените в сноуборда бе Tеодора Дамянова. Сред децата -  Петър Гъошарков зае първото място в сноуборда, а Владимир Глушков – в ските. Победителите получиха награди на стойност над 4000 лв., осигурени от Boardshop и М-Тел.
След оспорвания финал, любителите на екстремните спортове и посетителите на Бороспорт Фънпарк завършиха деня с aфтър парти с известни ди-джеи и томбола с много изненади в нощния бар на хотел Рила.
Бороспорт Фънпарк 2011 се намира на ръкава на писта  «Ястребец 3”, облужван от четириседалковия лифт "Ястребец Експрес". Паркът e с дължина 520м и притежава три линии с различна трудност -  три големи скока в горната част, следвани от лесна линия с  3 скока и линия с рейлове и други елемeнти за пързаляне.