Назад

DC BIG SPIN завърши!

16/02/2013

Димитър Чокоев - Джими е победителят в състезанието DC BIG SPIN BOROVETS 2013. Той спечели 1000 лева кеш и красивата купа с мото „There can be only one!”. Джими стана пръв в надпреварата с чисто приземени FS720 и BS720.

Още един участник достигна до финала на състезанието. Това бе Георги Пелтеков. Двамата с Димитър Чокоев направиха на първите си опити по един трик с 720 градуса и чисто приземяване, на вторият си опит Димитър Чокоев изчисти още 720 градуса, но на Георги Пелтеков малко не му достигна да приземи своя втори опит с трик от 900 градуса и Димитър Чокоев спечели с общ сбор от 1440 градуса.

Другата награда в състезанието – за „Най-стилен райдър”, бе присъдена от Wildberries на Георги Георгиев, който показа завидни умения при ротациите и много стил. Заедно с плакета той получи про модел сноуборд дъска DC Torstein Horgmo.

В DC BIG SPIN BOROVETS 2013 взеха участие най-добрите български сноубордисти, като всеки един от тях се раздаваше до последно. Състезанието премина при отлична организация от страна Бороспорт и екипа на Snow Park Borosport, с много ентусиазъм и хъс от страна на участниците. То показа, че това е началото на едно ново сноуборд събитие в България и със сигурност можем да очакваме DC BIG SPIN 2014!